Студент 3 курсу спеціальності 51 Економіка Богдан Чепига взяв участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science» за напрямом “Економіка і управління”. На конкурс представлено роботу за темою “MODELING OF RELATIONSHIP BETWEEN MACROECONOMIC INDICATORS AND SOVEREIGN DEBT INDICATORS“, виконану під науковим керівництвом доцента кафедри економічної кібернетики Андрія Пілька. Рейтинговий бал роботи – 89 зі 100 максимально можливих.

В роботі проведено огляд існуючих класів економетричних моделей спрямованих на аналіз і взаємодію макроекономічних показників; запропоновано підхід до моделювання та прогнозування макроекономічних параметрів, динаміка яких визначає величину внутрішнього державного боргу; на основі розробленої структурної моделі проведено аналіз, прогнозування і порівняння отриманих результатів із відповідними результатами  векторної авторегресивної моделі.

Бажаємо мотивації і подальших успіхів!

Довідково. Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science» щорічно проводиться на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.

До складу журі конкурсу 2023 року увійшли 145 спеціалістів-науковців, з них 78 з 22 зарубіжних країн: США, Німеччина, Швейцарія, Італія, Великобританія, Греція, Китай, Туреччина, Литва, Латвія, Словаччина, Естонія, Чехія, Казахстан, Польща, Грузія, Румунія, Азербайджан, Болгарія, Ангола, Бенін, Молдова.