25-26 травня 2022 року на базі Національного університету «Львівська політехніка» було проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління економічними процесами на макро- і мікрорівні: проблеми і перспективи вирішення». Співорганізаторами конференції виступили Національний університет «Львівська політехніка», Університет економіки в м. Катовіце (Республіка Польща) та Технічний університет Ашафенбургу (Республіка Німеччина). В рамках конференції працювали наступні секції:
- Підтримання макроекономічної стабільності в умовах війни.
- Забезпечення роботи фінансового сектору.
- Управління підприємствами в умовах війни.
- Міграційні виклики.
- Післявоєнне відновлення економіки.
Відрадно зазначити, що незважаючи на існуючі реалії, викладачі та аспіранти кафедри економічної кібернетики активно продовжують проведення досліджень актуальних задач практики управління, формують науковообгрунтовані пропозиції щодо оптимізації окремих напрямів роботи суб’єктів господарювання та ключових фінансових інституцій держави. В рамках міжнародної наукової конференції аспірант першого року навчання В.Р. Крамар та доцент кафедри економічної кібернетики, к.е.н. А.Д. Пілько презентували окремі результати своїх досліджень, спрямованих на проведення порівняльного аналізу ефективності застосування програм викупу активів центральними банками в країнах, ринки яких розвиваються. Зважаючи на беззаперечну актуальність задачі забезпечення макроекономічної та макрофінансової стабілізації в умовах повномасштабної війни та воєнного стану, сформовані в доповіді В.Р. Крамаром та А.Д. Пільком рекомендації щодо планування, організації, оцінювання та прогнозування ефективності програм викупу активів, котрі проводяться центральним банком, викликали жваву та конструктивну наукову дискусію, до якої долучилися авторитетні науковці з України, Німеччини, Польщі та Франції.
Отримання схвальних відгуків та високих оцінок результатів проведених досліджень на подібних міжнародних наукових форумах є черговим беззаперечним доказом фахового рівня викладачів та аспірантів кафедри економічної кібернетики.