Дисципліни вільного вибору студента

«Економічна кібернетика»

Магістерський рівень

ДИСЦИПЛІНИ ВІЛЬНОГО ВИБОРУ СТУДЕНТА

Найменування навчальних дисциплін Розподіл за семестрами Кількість кредитів ECTS

I. Цикл загальної підготовки

Моделі стратегічного управління

Основи фінансового ризик-менеджменту

IІ. Цикл професійної підготовки
Моделювання методами нейронних мереж

Моделювання процесів управління економічною безпекою

Аналіз фондових ринків та інвестиційних проектів

Аналіз бізнес-процесів

Математичні методи в маркетингу

Моделювання в управлінні персоналом

Коротка характеристика дисциплін:

1. Моделі стратегічного управління

Мета вивчення дисципліни – засвоєння знань з теоретико-методологічних аспектів розроблення стратегій, стратегічних планів, проектів, програм; формування у студентів системи фундаментальних знань та компетентностей зі стратегічного менеджменту, засобів, механізмів та інструментарію стратегічного фінансового управління організацією; створення системи стратегічного управління та забезпечення її функціонування в динамічному ринковому середовищі. Основна увага приділяється творчому характеру стратегічного управління, аналізу зовнішнього середовища сучасних суб’єктів підприємництва, оцінці конкурентних переваг з точки зору ресурсної концепції, ієрархічним процедурам побудови стратегічного управління, а також системам реалізації стратегічних рішень.

Змістові модулі дисципліни:

1. Загальні основи управління стратегічними змінами.
  2. Когнітивність як передумова стратегічного розвитку підприємства
  3. Організаційні аспекти стратегічного управління на підприємстві
  4. Функціональні стратегії управління

1. Основи фінансового ризик-менеджменту

Мета навчальної дисципліни є формування системних знань з концептуальних основ управління ризиками сучасних підприємств на основі інтегрування процесу ризик-менеджменту в загальну систему управління підприємством, стратегію і планування, менеджмент, процеси звітності, політику, цінності та культуру.

Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:

1. Теоретичні засади управління ризиками
  2. Особливості фінансового ризик-менеджменту

1. Моделювання методами нейронних мереж

Метою вивчення дисципліни є опанування студентами сукупності теоретичних, методичних питань і практичного досвіду з основ штучних нейронних мереж на основі використання сучасних програмних засобів.

1. Теоретичні основи моделювання методами нейронних мереж
  2. Прикладні архітектури нейронних мереж

1. Моделювання процесів управління економічною безпекою

Мета вивчення дисципліни полягає в формуванні у студентів знань, умінь і навичок з використання передових методик та можливостей економіко-математичного моделювання в процесі проведення оцінки, аналізу та прогнозування рівня економічної безпеки систем різного рівня складності та ієрархії, стану забезпечення її складових; оцінки існуючих напрацювань в сфері економіко-математичного моделювання окремих аспектів управління економічною безпекою на національному, регіональному рівнях і на рівні підприємства та розробки нових математичних моделей відповідно до поставлених цілей та наявних ресурсів.

Змістові модулі дисципліни:

1. Теоретичні основи економічної безпеки.
  2. Прикладні аспекти моделювання процесів управління економічною безпекою.

1. Аналіз фондових ринків та інвестиційних проектів

Мета вивчення дисципліни полягає в формуванні теоретичних і практичних знань з основ функціонування та розвитку фондового ринку як системи фінансових відносин.

1. Інструменти фондового ринку
  2. Оцінка фінансових активів

1. Аналіз бізнес-процесів

Мета вивчення дисципліни полягає у формуванні системи знань з розробки документації системи процесного управління, деталізації робочих процедур, розробки системи показників та здійснення моделювання та аналізу бізнес-процесу.

Змістові модулі дисципліни:

1. Теоретичні аспекти аналізу бізнес-процесів.
  2. Практичні аспекти моделювання та аналізу бізнес-процесів.

1. Математичні методи в маркетингу

Мета вивчення дисципліни полягає в формуванні у студентів знань, умінь і навичок з аналізу, аудиту та прогнозування ефективності управління маркетинговими процесами на підприємствах галузей народного господарства; оцінки існуючих та розробки нових математичних моделей відповідно до поставлених цілей та наявних ресурсів.

Змістові модулі дисципліни:

1. Математичні методи в управлінні та аудиті маркетингу.
  2. Прикладні аспекти моделювання маркетингових процесів.

1. Моделювання в управлінні персоналом

Мета вивчення дисципліни полягає в формуванні системи знань і розвитку здібностей, що дасть менеджерам змогу в ході управління організаціями провадити управлінську, організаційну, методичну, діагностичну, інноваційну діяльність, спрямовану на розвиток і ефективне використання їхнього кадрового потенціалу.

Змістові модулі дисципліни:

1. Теоретичні засади управління персоналом.
  2. Система роботи з персоналом організації.
  3. Соціологічні, психологічні та психотехнологічні засади добору, перевірки й підготовки персоналу